Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sandbyvej 76, 4171 Glumsø · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 54,9 % | 50,4 % | 31,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 25,5 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 78,1 % | 99,3 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 70,3 % | 50,8 % | 31,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 78,1 % | 99,3 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 21,9 % | 0,7 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 25,5 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -95.625 kr. i 2025 (−1813 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -7 | -81 | -96 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 194.643 kr. i 2021 til 1.717.763 kr. i 2025 (+783 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 195 | 389 | 1.831 | 2.172 | 1.718 | −21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 950 | 3.150 | 3.150 | 3.150 | 3.150 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 950 | 3.150 | 3.150 | 3.150 | 3.150 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 139.003 kr. i 2021 til 885.916 kr. i 2025 (+537 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | 0 | 186 | 632 | 886 | +40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 139 | 0 | 186 | 1.158 | 2.326 | +101 % | |
| Aktiver i alt | 1.089 | 3.150 | 3.336 | 4.308 | 5.476 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 643.427 kr. i 2021 til 5.445.269 kr. i 2025 (+746 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 643 | 976 | 2.606 | 4.278 | 5.445 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 126.744 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 132 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 318.832 kr. i 2021 til 30.663 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 2.042 | 730 | 30 | 31 | +2 % | |
| Passiver i alt | 1.089 | 3.150 | 3.336 | 4.308 | 5.476 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glumsø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved