Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vigårdsvej 38, 6600 Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,2 | 1 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12 % | 12,4 % | 29,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 440,8 % | 451 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 90,5 % | 89,3 % | 96,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 13,2 % | 13,9 % | 30,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 144.589 kr. | 125.351 kr. | -14.905 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 90,5 % | 89,3 % | 96,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 9,5 % | 10,7 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 379 % | 396,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 73.208 kr. i 2021 til -14.905 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 96 | 145 | 125 | -15 | −112 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.456 kr. i 2021 til -135.959 kr. i 2025 (−5636 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | -1 | 24 | 4 | -136 | −3264 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 941.117 kr. i 2021 til 3.057.755 kr. i 2025 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 941 | 912 | 905 | 1.038 | 3.058 | +194 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 931.816 kr. i 2021 til 3.026.096 kr. i 2025 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 932 | 898 | 882 | 990 | 3.026 | +206 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.695 | 2.782 | 2.661 | 2.540 | 2.419 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.665 | 1.655 | 1.618 | 1.600 | 720 | −55 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.360 | 4.436 | 4.279 | 4.140 | 3.139 | −24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.876.368 kr. i 2021 til 6.998.512 kr. i 2025 (+273 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.876 | 1.664 | 2.655 | 3.379 | 6.999 | +107 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.087 | 3.847 | 7.138 | +86 % | |
| Aktiver i alt | 5.707 | 6.552 | 7.366 | 7.987 | 10.276 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.118.209 kr. i 2021 til 9.910.068 kr. i 2025 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.118 | 5.901 | 6.666 | 7.134 | 9.910 | +39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 588.360 kr. i 2021 til 366.303 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 588 | 651 | 700 | 853 | 366 | −57 % | |
| Passiver i alt | 5.707 | 6.552 | 7.366 | 7.987 | 10.276 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.