Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borupvej 72, 3330 Gørløse · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 11,3 % | 14,3 % | 33,5 % | 29,2 % | 26,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 101,3 % | 116,4 % | 164,9 % | 149 % | 143,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | 7,8 % | 22,6 % | 41,9 % | 32,9 % | 32 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 144,1 % | 63,3 % | 79,9 % | 88,8 % | 81,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 185.793 kr. | 232.995 kr. | 503.747 kr. | 849.025 kr. | 474.896 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 7,8 % | 22,6 % | 41,9 % | 32,9 % | 32 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92,2 % | 77,4 % | 58,1 % | 67,1 % | 68 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 61,3 % | 106,3 % | 93,5 % | 91,1 % | 58,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.136.653 kr. i 2021 til 2.303.683 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.137 | 2.987 | 2.769 | 4.100 | 2.304 | −44 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.950.860 kr. i 2021 til 1.828.787 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.951 | 2.754 | 2.265 | 3.251 | 1.829 | −44 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 168.169 kr. i 2021 til 466.243 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | 172 | 452 | 806 | 466 | −42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 152.628 kr. i 2021 til 465.740 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 153 | 166 | 453 | 808 | 466 | −42 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 113.666 kr. i 2021 til 350.990 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 136 | 338 | 634 | 351 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 67 | 94 | 43 | 0 | 36 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 67 | 94 | 43 | 0 | 36 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 568.145 kr. i 2021 til 534.923 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 568 | 782 | 548 | 1.330 | 535 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 939 | 857 | 965 | 2.173 | 1.310 | −40 % | |
| Aktiver i alt | 1.006 | 951 | 1.008 | 2.173 | 1.346 | −38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 78.897 kr. i 2021 til 430.990 kr. i 2025 (+446 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 215 | 423 | 714 | 431 | −40 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 927.134 kr. i 2021 til 914.751 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 927 | 736 | 585 | 1.459 | 915 | −37 % | |
| Passiver i alt | 1.006 | 951 | 1.008 | 2.173 | 1.346 | −38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gørløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød