Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Overbyvej 57, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7 % | 4,8 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 865,7 % | 944 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 91,4 % | 91,9 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,6 % | 5,2 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 91,4 % | 91,9 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 8,6 % | 8,1 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 850 % | 9,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -53.046 kr. i 2021 til -140.569 kr. i 2025 (−165 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -53 | -32 | -54 | -22 | -141 | −537 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.079.203 kr. i 2021 til 1.062.997 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.079 | 708 | 3.921 | 3.249 | 1.063 | −67 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 855.508 kr. i 2021 til 927.276 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 856 | 525 | 3.711 | 2.678 | 927 | −65 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 41.496 | 41.828 | 13.548 | 13.070 | 13.722 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 41.496 | 41.828 | 13.548 | 13.070 | 13.722 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.152.468 kr. i 2021 til 17.561.932 kr. i 2025 (+716 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.152 | 3.861 | 38.942 | 418 | 17.562 | +4105 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.243 | 5.654 | 39.660 | 42.620 | 38.982 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 45.739 | 47.482 | 53.208 | 55.690 | 52.704 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.621.049 kr. i 2021 til 51.991.274 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44.621 | 45.033 | 48.627 | 51.176 | 51.991 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.118.015 kr. i 2021 til 566.595 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.118 | 2.449 | 4.581 | 4.515 | 567 | −87 % | |
| Passiver i alt | 45.739 | 47.482 | 53.208 | 55.690 | 52.704 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding