God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hold-An Vej 106, 2750 Ballerup · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,7 | 1,4 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | 1,6 % | 1,1 % | -0,5 % | 39,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 % | 0,3 % | 0,6 % | 2,9 % | 23,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,2 % | 3,9 % | 3 % | 2,5 % | 42,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,5 % | 42,2 % | 35,8 % | -19,7 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 223.637 kr. | 195.104 kr. | 206.020 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,2 % | 3,9 % | 3 % | 2,5 % | 42,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,8 % | 96,1 % | 97 % | 97,5 % | 57,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,6 % | 0,3 % | 0,6 % | 2,9 % | 22,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 39.906 kr. i 2021 til 206.020 kr. i 2025 (+416 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 46 | 224 | 195 | 206 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 39.906 kr. i 2021 til 114.420 kr. i 2025 (+187 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 46 | 89 | 60 | 114 | +92 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 11.632 kr. i 2021 til -21.818 kr. i 2024 (−288 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 46 | 61 | -22 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.073 kr. i 2021 til 1.707.746 kr. i 2025 (+18722 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 36 | 47 | -22 | 1.708 | +7927 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.175 | 2.175 | 4.341 | 4.310 | 4.219 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.175 | 2.175 | 4.341 | 4.310 | 4.219 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.535 kr. i 2021 til 97.149 kr. i 2025 (+675 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 6 | 25 | 60 | 97 | +63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 53 | 6 | 25 | 60 | 101 | +69 % | |
| Aktiver i alt | 2.228 | 2.181 | 4.366 | 4.370 | 4.320 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.074 kr. i 2021 til 1.818.346 kr. i 2025 (+3605 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 85 | 132 | 111 | 1.818 | +1544 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.165.805 kr. i 2024 til 2.069.232 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 2.166 | 2.069 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.178.461 kr. i 2021 til 432.195 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.178 | 2.096 | 4.233 | 2.094 | 432 | −79 % | |
| Passiver i alt | 2.228 | 2.181 | 4.366 | 4.370 | 4.320 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup