God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tjørne Alle 13, 6710 Esbjerg V · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 42,9 % | 37,1 % | 18,5 % | 5,8 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 279,7 % | 243,4 % | 389,6 % | 246,2 % | 161,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,1 % | 59,2 % | 74,5 % | 63,9 % | 54,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 65,9 % | 62,7 % | 24,8 % | 9,1 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 78.010 kr. | 59.910 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,1 % | 59,2 % | 74,5 % | 63,9 % | 54,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,9 % | 40,8 % | 25,5 % | 36,1 % | 45,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 47,5 % | 0 % | 221,7 % | 87 % | 21,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 319.568 kr. i 2022 til 1.208.513 kr. i 2026 (+278 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 320 | 759 | 780 | 970 | 1.209 | +25 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 189.596 kr. i 2022 til 1.148.603 kr. i 2026 (+506 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 431 | 608 | 892 | 1.149 | +29 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 129.972 kr. i 2022 til 27.888 kr. i 2026 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 328 | 172 | 65 | 28 | −57 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 128.958 kr. i 2022 til 31.842 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 330 | 173 | 71 | 32 | −55 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 100.535 kr. i 2022 til 24.739 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 256 | 135 | 54 | 25 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 108 | 319 | +194 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5 | 5 | 5 | 114 | 325 | +185 % | |
| Varebeholdninger | 47 | 34 | 34 | 30 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.905 kr. i 2022 til 106.653 kr. i 2026 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 0 | 412 | 290 | 107 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 229 | 685 | 724 | 822 | 812 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 234 | 690 | 729 | 935 | 1.137 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 152.469 kr. i 2022 til 622.688 kr. i 2026 (+308 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 152 | 409 | 543 | 598 | 623 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 81.840 kr. i 2022 til 503.575 kr. i 2026 (+515 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 82 | 281 | 186 | 334 | 504 | +51 % | |
| Passiver i alt | 234 | 690 | 729 | 935 | 1.137 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 3 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg