Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Kallehave 16, 6470 Sydals · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,8 % | -30,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 4,8 % | 3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 6,6 % | -21,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 57,9 % | 142,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 6,6 % | -21,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 93,4 % | 121,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 4,7 % | 3,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 412.388 kr. i 2021 til 426.150 kr. i 2024 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 412 | 431 | 493 | 426 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -28.202 kr. i 2021 til -2.303.980 kr. i 2024 (−8070 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | 337 | 493 | -2.304 | −568 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -28.202 kr. i 2021 til -2.215.480 kr. i 2024 (−7756 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | 381 | 384 | -2.215 | −676 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.676 | 9.676 | 9.676 | 6.950 | −28 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.676 | 9.676 | 9.676 | 6.950 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 161.450 kr. i 2021 til 312.891 kr. i 2024 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 404 | 443 | 313 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 161 | 621 | 444 | 313 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 9.837 | 10.297 | 10.120 | 7.263 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -458.215 kr. i 2021 til -1.552.131 kr. i 2024 (−239 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -458 | -77 | 663 | -1.552 | −334 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.295.647 kr. i 2021 til 8.815.022 kr. i 2024 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.296 | 10.374 | 9.335 | 8.815 | −6 % | |
| Passiver i alt | 9.837 | 10.297 | 10.120 | 7.263 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sydals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg