Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hastrupvejen 18, 2690 Karlslunde · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 65,8 % | 22,7 % | 7 % | -6,4 % | 33,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 93 % | 95 % | 123,9 % | 78 % | 108,6 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 76,1 % | 71,2 % | 81,3 % | 85 % | 80,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,5 % | 32 % | 8,7 % | -7,5 % | 41,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76,1 % | 71,2 % | 81,3 % | 85 % | 80,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 23,9 % | 28,8 % | 18,7 % | 15 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,1 % | 0,6 % | 36,9 % | 3 % | 11,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.375 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -6 | -8 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 533.554 kr. i 2021 til 487.355 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 534 | 289 | 85 | -68 | 487 | +813 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 535.036 kr. i 2021 til 487.374 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 535 | 290 | 86 | -67 | 487 | +827 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 632 | 927 | 940 | 922 | 1.156 | +25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 632 | 927 | 940 | 922 | 1.156 | +25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.142 kr. i 2021 til 33.363 kr. i 2025 (+1458 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 84 | 5 | 33 | +620 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 181 | 350 | 284 | 122 | 306 | +151 % | |
| Aktiver i alt | 813 | 1.277 | 1.224 | 1.044 | 1.462 | +40 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 618.218 kr. i 2021 til 1.180.643 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 618 | 909 | 995 | 888 | 1.181 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 194.399 kr. i 2021 til 281.646 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 194 | 368 | 229 | 156 | 282 | +80 % | |
| Passiver i alt | 813 | 1.277 | 1.224 | 1.044 | 1.462 | +40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.