Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Spanggårdvej 2B, 9632 Møldrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 95,2 % | 36,1 % | 20,6 % | 49,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 146,6 % | 16,9 % | 407,3 % | 191,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 81,3 % | 93 % | 89,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 96,6 % | 44,4 % | 22,2 % | 55,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 81,3 % | 93 % | 89,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 18,7 % | 7 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 62,1 % | 1 % | 9,1 % | 59,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.000 kr. i 2022 til -17.438 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -13 | -13 | -17 | −35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -8 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.152.141 kr. i 2022 til 2.425.130 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.152 | 823 | 486 | 2.425 | +399 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.153.901 kr. i 2022 til 2.440.173 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.154 | 822 | 478 | 2.440 | +410 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.200 | 2.205 | 1.656 | 3.930 | +137 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.200 | 2.205 | 1.656 | 3.930 | +137 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.971 kr. i 2022 til 304.404 kr. i 2025 (+6024 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 4 | 15 | 304 | +1955 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 72 | 661 | 987 | +49 % | |
| Aktiver i alt | 1.212 | 2.277 | 2.317 | 4.917 | +112 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.193.901 kr. i 2022 til 4.402.458 kr. i 2025 (+269 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.194 | 1.851 | 2.155 | 4.402 | +104 % | |
| Langfristet gæld i alt | 10 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.000 kr. i 2022 til 514.323 kr. i 2025 (+6329 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 426 | 162 | 514 | +217 % | |
| Passiver i alt | 1.212 | 2.277 | 2.317 | 4.917 | +112 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Møldrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg