Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Muslingevej 34, 8250 Egå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,6 % | 8,5 % | 19,1 % | 44,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,3 % | 4,9 % | 2,2 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 41,3 % | 46,4 % | 55,6 % | 61,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,4 % | 18,4 % | 34,3 % | 72,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,3 % | 46,4 % | 55,6 % | 61,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,7 % | 53,6 % | 44,4 % | 38,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,3 % | 4,9 % | 2,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.352 kr. i 2022 til -8.375 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.352 kr. i 2022 til -8.375 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -8 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 174.687 kr. i 2022 til 1.042.367 kr. i 2025 (+497 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 175 | 48 | 137 | 1.042 | +659 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 174.687 kr. i 2022 til 1.042.367 kr. i 2025 (+497 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 175 | 48 | 137 | 1.042 | +659 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 482 | 552 | 713 | 2.350 | +230 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 482 | 552 | 713 | 2.350 | +230 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 37.539 kr. i 2022 til 7.768 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 15 | 7 | 8 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 15 | 7 | 8 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 519 | 567 | 719 | 2.358 | +228 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 214.687 kr. i 2022 til 1.442.668 kr. i 2025 (+572 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 215 | 263 | 400 | 1.443 | +260 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 304.780 kr. i 2022 til 915.054 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 305 | 304 | 319 | 915 | +187 % | |
| Passiver i alt | 519 | 567 | 719 | 2.358 | +228 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Egå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus