Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hvidkløverhøjen 18, 8660 Skanderborg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 18,4 % | 21,1 % | 31,9 % | 18,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 597,8 % | >999 % | 672,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,9 % | 91,3 % | 95,6 % | 92,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 20 % | 23,2 % | 33,4 % | 20,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,9 % | 91,3 % | 95,6 % | 92,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,1 % | 8,7 % | 4,4 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 120,1 % | 15,7 % | 409,3 % | 170,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.279 kr. i 2022 til -17.922 kr. i 2025 (−239 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -7 | -12 | -18 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 536 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -28.519 kr. i 2022 til 433.417 kr. i 2026 (+1620 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29 | 408 | 512 | 754 | 433 | −43 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -37.233 kr. i 2022 til 462.342 kr. i 2026 (+1342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -37 | 413 | 504 | 741 | 462 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 935 | 1.372 | 1.138 | 1.248 | 1.206 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 935 | 1.372 | 1.138 | 1.248 | 1.206 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 452.388 kr. i 2022 til 326.630 kr. i 2026 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 452 | 218 | 33 | 417 | 327 | −22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.244 | 1.075 | 1.289 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 1.830 | 2.244 | 2.383 | 2.323 | 2.495 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.764.011 kr. i 2022 til 2.303.152 kr. i 2026 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.764 | 2.063 | 2.175 | 2.221 | 2.303 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 65.893 kr. i 2022 til 191.755 kr. i 2026 (+191 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 182 | 208 | 102 | 192 | +88 % | |
| Passiver i alt | 1.830 | 2.244 | 2.383 | 2.323 | 2.495 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske