Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Amager Strandvej 142B, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,3 % | -50,5 % | 8,3 % | -0,7 % | 44,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 166,6 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,8 % | 20,3 % | 18,5 % | 46,1 % | 79,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,9 % | -248,8 % | 45 % | -1,6 % | 55,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,8 % | 20,3 % | 18,5 % | 46,1 % | 79,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,2 % | 79,7 % | 81,5 % | 53,9 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,2 % | >999 % | 0 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -987 kr. i 2022 til -32.400 kr. i 2025 (−3183 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -5 | -26 | -32 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -987 kr. i 2022 til -15.885 kr. i 2026 (−1509 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -5 | – | -32 | -16 | +51 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.740.808 kr. i 2022 til 1.625.219 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.741 | -2.180 | 619 | -22 | 1.625 | +7364 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.740.808 kr. i 2022 til 1.625.219 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.741 | -2.180 | 619 | -22 | 1.625 | +7364 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.545 | 505 | 5.632 | 2.115 | 2.115 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.545 | 505 | 5.632 | 2.115 | 2.115 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 803.761 kr. i 2023 til 1.556.676 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 804 | 745 | 0 | 1.557 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 3.808 | 1.828 | 1.010 | 1.557 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 4.545 | 4.313 | 7.460 | 3.125 | 3.672 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.170.609 kr. i 2022 til 2.930.831 kr. i 2026 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.171 | 876 | 1.378 | 1.441 | 2.931 | +103 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.024.134 kr. i 2022 til 724.583 kr. i 2026 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.024 | 1.151 | 6.070 | 1.670 | 725 | −57 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 350.257 kr. i 2022 til 16.118 kr. i 2026 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 350 | 2.286 | 12 | 14 | 16 | +12 % | |
| Passiver i alt | 4.545 | 4.313 | 7.460 | 3.125 | 3.672 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København