Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Marielundvej 34A, 2730 Herlev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -17,9 % | 48 % | 57,2 % | 23,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 105,5 % | 100 % | 150,5 % | 96,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 66 % | 75,5 % | 83,4 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -27,1 % | 63,6 % | 68,7 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 66 % | 75,5 % | 83,4 % | 74,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 34 % | 24,5 % | 16,6 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2023 til -9.670 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -4 | -8 | -10 | −19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.000 kr. i 2021 til -9.670 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -5 | -4 | -8 | -10 | −19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 137.890 kr. i 2021 til 311.712 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 138 | -30 | 186 | 505 | 312 | −38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 139.144 kr. i 2021 til 313.208 kr. i 2025 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | -29 | 187 | 511 | 313 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 111 | 104 | 294 | 669 | 1.002 | +50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 111 | 104 | 294 | 669 | 1.002 | +50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 120 | 58 | 96 | 223 | 334 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 231 | 162 | 390 | 892 | 1.335 | +50 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 179.144 kr. i 2021 til 989.344 kr. i 2025 (+452 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 107 | 294 | 744 | 989 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 51.717 kr. i 2021 til 346.005 kr. i 2025 (+569 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 55 | 96 | 148 | 346 | +134 % | |
| Passiver i alt | 231 | 162 | 390 | 892 | 1.335 | +50 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev