Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Søndervangen 10, 5260 Odense S · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,7 | -1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -6,5 % | 5,8 % | 5,3 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 230,2 % | 214,9 % | 227,9 % | 242,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 58,1 % | 53,9 % | 56,3 % | 57,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -11,3 % | 10,8 % | 9,4 % | 11,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -111.793 kr. | -264.012 kr. | -75.830 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 58,1 % | 53,9 % | 56,3 % | 57,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 41,9 % | 46,1 % | 43,7 % | 42,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9,7 % | 2,4 % | 30,8 % | 18 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -111.619 kr. i 2022 til -93.868 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -112 | -112 | -102 | -76 | -94 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -111.619 kr. i 2022 til -93.868 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -112 | -282 | -363 | -76 | -94 | −24 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.196.473 kr. i 2022 til 2.573.393 kr. i 2026 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.196 | -1.677 | 1.788 | 1.688 | 2.573 | +52 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.679.517 kr. i 2022 til 2.102.836 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.680 | -1.677 | 1.758 | 1.664 | 2.103 | +26 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 682 | 0 | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 246 | 246 | 246 | 105 | 105 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 246 | 928 | 246 | 105 | 105 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.620.983 kr. i 2022 til 2.428.567 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.621 | 1.035 | 328 | 4.262 | 2.429 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.634 | 24.674 | 29.914 | 31.497 | 32.728 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 20.880 | 25.602 | 30.161 | 31.602 | 32.833 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 18.860.347 kr. i 2022 til 18.886.409 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.860 | 14.884 | 16.242 | 17.784 | 18.886 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 501.214 kr. i 2022 til 428.321 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 501 | – | – | – | 428 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.518.750 kr. i 2022 til 13.518.750 kr. i 2026 (+790 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.519 | 10.719 | 13.919 | 13.819 | 13.519 | −2 % | |
| Passiver i alt | 20.880 | 25.602 | 30.161 | 31.602 | 32.833 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense