Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ankerstien 12C, 3390 Hundested · Formueforvaltning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,4 % | 15 % | 34,6 % | 21,2 % | 42,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 884,5 % | 204,1 % | 521,9 % | 853,4 % | 581,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,9 % | 75,3 % | 88,9 % | 95,6 % | 91,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26 % | 20 % | 38,9 % | 22,2 % | 46 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,9 % | 75,3 % | 88,9 % | 95,6 % | 91,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,1 % | 24,7 % | 11,1 % | 4,4 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 161,6 % | 4,6 % | 322 % | 516,8 % | 320,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.632 kr. i 2021 til -33.237 kr. i 2025 (−401 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -6 | -10 | -33 | −228 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.303 kr. i 2023 til -33.237 kr. i 2025 (−427 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -6 | -10 | -33 | −228 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.568.385 kr. i 2021 til 9.742.100 kr. i 2025 (+521 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.568 | 1.452 | 4.034 | 2.618 | 9.742 | +272 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.553.011 kr. i 2021 til 9.631.396 kr. i 2025 (+520 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.553 | 1.462 | 4.006 | 2.537 | 9.631 | +280 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.952 | 4.826 | 4.851 | 7.441 | 11.952 | +61 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.952 | 4.826 | 4.851 | 7.441 | 11.952 | +61 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 212.216 kr. i 2021 til 5.982.181 kr. i 2025 (+2719 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 110 | 4.159 | 2.741 | 5.982 | +118 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.161 | 4.909 | 6.741 | 4.527 | 10.847 | +140 % | |
| Aktiver i alt | 6.114 | 9.735 | 11.593 | 11.968 | 22.799 | +90 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.982.264 kr. i 2021 til 20.934.379 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.982 | 7.330 | 10.301 | 11.438 | 20.934 | +83 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 131.285 kr. i 2021 til 1.864.867 kr. i 2025 (+1320 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 131 | 2.405 | 1.292 | 530 | 1.865 | +252 % | |
| Passiver i alt | 6.114 | 9.735 | 11.593 | 11.968 | 22.799 | +90 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs