Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
A.L. Drewsens Vej 12, 2100 København Ø · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,3 | -0,5 | -0,5 | -0,5 | -0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,6 % | -17,7 % | 3,3 % | 13,3 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,6 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,6 % | -17,8 % | 3,3 % | 13,4 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -519.909 kr. | -508.374 kr. | -540.842 kr. | -512.955 kr. | -548.902 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,6 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,4 % | 0,3 % | 0,5 % | 0,4 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 249,3 % | 540,6 % | 522,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -152.612 kr. i 2021 til -222.051 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -153 | -189 | -195 | -193 | -222 | −15 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 367.297 kr. i 2021 til 326.851 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 367 | 319 | 346 | 320 | 327 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -604.944 kr. i 2021 til -575.035 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -605 | -592 | -625 | -597 | -575 | +4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.216.615 kr. i 2021 til 1.014.025 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.217 | -2.853 | 582 | 2.299 | 1.014 | −56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 980.082 kr. i 2021 til 687.083 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 980 | -3.118 | 581 | 2.643 | 687 | −74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 336 | 252 | 168 | 84 | 170 | +102 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.619 | 5.950 | 6.555 | 6.156 | 5.375 | −13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.955 | 6.202 | 6.723 | 6.240 | 5.545 | −11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.369.470 kr. i 2021 til 652.305 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.369 | 1.205 | 224 | 419 | 652 | +56 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14.559 | 11.412 | 11.011 | 13.624 | 14.303 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 21.514 | 17.614 | 17.734 | 19.864 | 19.848 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 21.431.066 kr. i 2021 til 19.723.355 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.431 | 17.563 | 17.644 | 19.786 | 19.723 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 83.168 kr. i 2021 til 124.739 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 51 | 90 | 77 | 125 | +61 % | |
| Passiver i alt | 21.514 | 17.614 | 17.734 | 19.864 | 19.848 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København