Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Grumstrupsvej 24, 2900 Hellerup · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,2 % | 4,2 % | -6,2 % | 13,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 87,9 % | 95,8 % | 97,9 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 9,3 % | 4,4 % | -6,4 % | 14 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 87,9 % | 95,8 % | 97,9 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 12,1 % | 4,2 % | 2,1 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 591,8 % | 187,6 % | 165,6 % | 83,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.330 kr. i 2022 til -4.874 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -1 | -1 | -3 | -5 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.171 kr. i 2023 til -4.874 kr. i 2026 (−316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -1 | -1 | -3 | -5 | −67 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 875.707 kr. i 2022 til 1.373.738 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 876 | 895 | 505 | -685 | 1.374 | +301 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 687.387 kr. i 2022 til 1.227.418 kr. i 2026 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 687 | 862 | 407 | -534 | 1.227 | +330 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 4.020 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 373.893 kr. i 2022 til 119.456 kr. i 2026 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 374 | 831 | 729 | 301 | 119 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.620 | 6.553 | 5.580 | 4.528 | 4.917 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 9.640 | 10.573 | 9.600 | 8.548 | 8.937 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 8.931.487 kr. i 2022 til 8.793.481 kr. i 2026 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.931 | 9.293 | 9.200 | 8.366 | 8.793 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 467.303 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 467 | 1.139 | 11 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 240.959 kr. i 2022 til 143.390 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 140 | 388 | 182 | 143 | −21 % | |
| Passiver i alt | 9.640 | 10.573 | 9.600 | 8.548 | 8.937 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte