God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Møngevej 13, 3210 Vejby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 19,3 % | 5,1 % | -11,2 % | -33,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 116 % | 148,5 % | 168,8 % | 160,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 71,5 % | 71,5 % | 82,6 % | 74,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27 % | 7,1 % | -13,6 % | -44,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,5 % | 71,5 % | 82,6 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,5 % | 28,5 % | 17,4 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,8 % | 0 % | 13,5 % | 11,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.751 kr. i 2022 til -22.486 kr. i 2026 (−373 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -15 | -9 | -18 | -22 | −28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.001.650 kr. i 2022 til -2.590.426 kr. i 2026 (−359 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.002 | 2.507 | 699 | -1.166 | -2.590 | −122 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 981.242 kr. i 2022 til -2.590.410 kr. i 2026 (−364 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 981 | 2.510 | 697 | -1.166 | -2.590 | −122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.227 | 8.691 | 8.091 | 7.331 | 4.659 | −36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.227 | 8.691 | 8.091 | 7.331 | 4.659 | −36 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 391.220 kr. i 2022 til 220.856 kr. i 2026 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 391 | 178 | 0 | 245 | 221 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.690 | 4.284 | 5.700 | 3.046 | 3.162 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 6.917 | 12.976 | 13.791 | 10.377 | 7.821 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.885.748 kr. i 2022 til 5.847.031 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.886 | 9.281 | 9.861 | 8.572 | 5.847 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 93 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.832 kr. i 2022 til 1.974.382 kr. i 2026 (+6304 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 31 | 3.694 | 3.837 | 1.805 | 1.974 | +9 % | |
| Passiver i alt | 6.917 | 12.976 | 13.791 | 10.377 | 7.821 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov