Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egebjergvej 85, 8220 Brabrand · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20,4 % | -0,7 % | 15,3 % | 6,4 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,2 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,5 % | -0,7 % | 15,3 % | 6,5 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,2 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,8 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,7 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 309 % | >999 % | >999 % | 230,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -190.759 kr. i 2021 til -179.247 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -191 | -179 | -199 | -210 | -179 | +15 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 400.893 kr. i 2021 til 748.032 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 401 | 645 | 704 | 711 | 748 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.566.030 kr. i 2021 til 780.815 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.566 | -213 | 6.043 | 2.657 | 781 | −71 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.875.374 kr. i 2021 til 734.307 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.875 | -213 | 5.313 | 2.224 | 734 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.904 | 7.353 | 8.090 | 8.562 | 5.182 | −39 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.904 | 7.353 | 8.090 | 8.562 | 5.182 | −39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 815.265 kr. i 2021 til 4.661.929 kr. i 2025 (+472 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 815 | 3.192 | 4.945 | 565 | 4.662 | +725 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26.866 | 24.001 | 26.607 | 26.029 | 27.937 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 33.771 | 31.354 | 34.697 | 34.591 | 33.118 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 33.506.801 kr. i 2021 til 33.080.176 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33.507 | 31.294 | 34.622 | 34.346 | 33.080 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 263.808 kr. i 2021 til 38.244 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 60 | 75 | 245 | 38 | −84 % | |
| Passiver i alt | 33.771 | 31.354 | 34.697 | 34.591 | 33.118 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brabrand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus