Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tangsøparken 30, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -31,8 % | 20,5 % | 10,2 % | 4,6 % | -10,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 98,9 % | 104,7 % | 135,7 % | 330,1 % | 289,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,3 % | 93,7 % | 96,4 % | 98,9 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -34,5 % | 21,9 % | 10,6 % | 4,6 % | -10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,3 % | 93,7 % | 96,4 % | 98,9 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,7 % | 6,3 % | 3,6 % | 1,1 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 66,3 % | 34,3 % | 65,6 % | 133,2 % | 84,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.299 kr. i 2021 til -6.258 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -8 | -6 | -6 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.299 kr. i 2021 til -6.258 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -8 | -6 | -6 | −0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -916.281 kr. i 2021 til -315.071 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -916 | 711 | 418 | 182 | -315 | −273 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -967.686 kr. i 2021 til -338.914 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -968 | 755 | 396 | 176 | -339 | −293 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.810 | 3.437 | 3.676 | 3.684 | 3.249 | −12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.810 | 3.437 | 3.676 | 3.684 | 3.249 | −12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 154.791 kr. i 2021 til 25.018 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | 80 | 91 | 55 | 25 | −54 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 231 | 244 | 189 | 136 | 86 | −37 % | |
| Aktiver i alt | 3.041 | 3.681 | 3.865 | 3.820 | 3.335 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.807.014 kr. i 2021 til 3.305.088 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.807 | 3.448 | 3.725 | 3.779 | 3.305 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 233.602 kr. i 2021 til 29.623 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 234 | 139 | 41 | 30 | −28 % | |
| Passiver i alt | 3.041 | 3.681 | 3.865 | 3.820 | 3.335 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning