Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skanderborgvej 14, 8751 Gedved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,2 % | 2,9 % | -2,5 % | 30,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,2 % | 93,2 % | 99,4 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,2 % | 3,1 % | -2,5 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,2 % | 93,2 % | 99,4 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,8 % | 6,8 % | 0,6 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 106,6 % | 5,9 % | 956,8 % | 457,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 796.399 kr. i 2021 til -13.793 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 796 | 2 | -6 | -59 | -14 | +77 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 796 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 786.079 kr. i 2021 til 602.195 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 786 | -8 | 25 | -47 | 602 | +1387 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 612.433 kr. i 2021 til 601.794 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 612 | -8 | 20 | -36 | 602 | +1771 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 862 | 862 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 862 | 862 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 913.372 kr. i 2021 til 42.135 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 913 | 5 | 3 | 86 | 42 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 913 | 650 | 714 | 581 | 1.123 | +93 % | |
| Aktiver i alt | 913 | 650 | 714 | 1.444 | 1.986 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 652.433 kr. i 2021 til 1.976.468 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 652 | 645 | 665 | 1.435 | 1.976 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 260.939 kr. i 2021 til 9.208 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 261 | 5 | 48 | 9 | 9 | +2 % | |
| Passiver i alt | 913 | 650 | 714 | 1.444 | 1.986 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gedved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens