Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skærbækvej 4, 7600 Struer · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,8 | 1,1 | 1,5 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -6,8 % | 0,1 % | 6,8 % | -5,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 31,7 % | 37,1 % | 101,7 % | 141,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 13,7 % | 14,1 % | 19,7 % | 27 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -50,1 % | 0,7 % | 34,8 % | -20,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 253.187 kr. | 583.318 kr. | 948.284 kr. | -210.774 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 13,7 % | 14,1 % | 19,7 % | 27 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 86,3 % | 85,9 % | 80,3 % | 73 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,8 % | 8,1 % | 0,5 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.372.122 kr. i 2021 til 375.933 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.372 | 1.034 | 1.336 | 1.369 | 376 | −73 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 801.704 kr. i 2021 til 586.707 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 802 | 760 | 753 | 421 | 587 | +39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 159.098 kr. i 2021 til -235.058 kr. i 2025 (−248 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 159 | -253 | 89 | 478 | -235 | −149 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.025 kr. i 2021 til -168.516 kr. i 2025 (−2499 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | -324 | 5 | 352 | -169 | −148 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.419 kr. i 2021 til -132.550 kr. i 2025 (−2546 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | -253 | 3 | 272 | -133 | −149 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.424 | 3.123 | 2.789 | 1.659 | 160 | −90 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 45 | 45 | 45 | 35 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.469 | 3.168 | 2.834 | 1.694 | 160 | −91 % | |
| Varebeholdninger | 35 | 9 | 70 | 70 | 55 | −22 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 152.249 kr. i 2021 til 27.925 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 152 | 30 | 170 | 11 | 28 | +154 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 608 | 533 | 778 | 2.278 | 2.244 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 4.078 | 3.701 | 3.612 | 3.972 | 2.404 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 759.797 kr. i 2021 til 649.113 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 760 | 506 | 510 | 782 | 649 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.425.210 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.425 | 1.390 | 884 | 748 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.701.160 kr. i 2021 til 1.587.676 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.701 | 1.684 | 2.095 | 2.239 | 1.588 | −29 % | |
| Passiver i alt | 4.078 | 3.701 | 3.612 | 3.972 | 2.404 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | +100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Struer — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Struer