Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ole Rømers Vej 5, 8920 Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 38,3 % | 26 % | 18,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,1 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 38,5 % | 26,3 % | 18,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,1 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 0,9 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.420 kr. i 2022 til -6.672 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -12 | -7 | -7 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.420 kr. i 2022 til -6.672 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -12 | -7 | -7 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 897.323 kr. i 2022 til 359.320 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 897 | 550 | 501 | 359 | −28 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 897.323 kr. i 2022 til 359.320 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 897 | 550 | 488 | 359 | −26 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 922 | 872 | 762 | 649 | −15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 922 | 872 | 762 | 649 | −15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.977 kr. i 2023 til 775.868 kr. i 2025 (+772 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 89 | 669 | 776 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16 | 563 | 1.114 | 1.326 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 937 | 1.435 | 1.876 | 1.974 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 937.323 kr. i 2022 til 1.958.208 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 937 | 1.430 | 1.860 | 1.958 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2023 til 16.089 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 5 | 16 | 16 | 0 % | |
| Passiver i alt | 937 | 1.435 | 1.876 | 1.974 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers