Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østre Havnepromenade 26, 9000 Aalborg · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 97,1 % | 18 % | -7,7 % | -2 % | 61,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 117,4 % | 35,4 % | 12,7 % | 92,6 % | 94,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,7 % | 99,3 % | 89,9 % | 91,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 97,2 % | 18,1 % | -7,8 % | -2,3 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,7 % | 99,3 % | 89,9 % | 91,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,3 % | 0,7 % | 10,1 % | 8,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 92,9 % | 6,8 % | 0 % | — | 6,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.420 kr. i 2021 til -21.818 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -16 | -26 | -16 | -22 | −35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.530.201 kr. i 2021 til 10.316.683 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.530 | 1.254 | -502 | -128 | 10.317 | +8145 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 5.531.728 kr. i 2021 til 10.316.683 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.532 | 1.257 | -500 | -129 | 10.317 | +8108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.691 | 6.961 | 6.486 | 5.768 | 15.510 | +169 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.691 | 6.961 | 6.486 | 5.768 | 15.510 | +169 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.808 kr. i 2021 til 96.353 kr. i 2025 (+1559 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 1 | 0 | – | 96 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7 | 6 | 5 | 595 | 1.317 | +121 % | |
| Aktiver i alt | 5.698 | 6.967 | 6.491 | 6.362 | 16.826 | +164 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.691.728 kr. i 2021 til 15.436.513 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.692 | 6.949 | 6.449 | 5.720 | 15.437 | +170 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2021 til 1.389.700 kr. i 2025 (+22135 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 18 | 42 | 642 | 1.390 | +116 % | |
| Passiver i alt | 5.698 | 6.967 | 6.491 | 6.362 | 16.826 | +164 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg