God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Vognmagervej 7, 7000 Fredericia · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,1 % | 1 % | -1,5 % | -19,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,2 % | 99,4 % | 98,8 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,2 % | 1 % | -1,5 % | -19,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,2 % | 99,4 % | 98,8 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,8 % | 0,6 % | 1,2 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 921,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.400 kr. i 2021 til -17.600 kr. i 2024 (−300 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -5 | -18 | −291 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.400 kr. i 2021 til -17.600 kr. i 2024 (−300 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -5 | -18 | −291 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 49.205 kr. i 2021 til -162.411 kr. i 2024 (−430 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 49 | 10 | -21 | -162 | −668 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 35.066 kr. i 2021 til -161.190 kr. i 2024 (−560 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 15 | -16 | -161 | −889 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 825 | 758 | 658 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 825 | 758 | 658 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 462.230 kr. i 2021 til 830.858 kr. i 2024 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 462 | 369 | 117 | 831 | +609 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 814 | 696 | 432 | 845 | +96 % | |
| Aktiver i alt | 1.639 | 1.453 | 1.090 | 845 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.609.123 kr. i 2021 til 816.404 kr. i 2024 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.609 | 1.444 | 1.078 | 816 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 29.556 kr. i 2021 til 28.821 kr. i 2024 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 9 | 13 | 29 | +126 % | |
| Passiver i alt | 1.639 | 1.453 | 1.090 | 845 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia