Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gøgevang 10, 2970 Hørsholm · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -2,9 | -8,6 | -7,3 | -11,7 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -40,2 % | -15,1 % | 1,9 % | -13,9 % | 33,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 166,5 % | 147,5 % | 144,1 % | 125,2 % | 194,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 44,1 % | 35,8 % | 32,2 % | 20,2 % | 48,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -91 % | -42 % | 5,8 % | -69,1 % | 69,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -227.837 kr. | -246.002 kr. | -208.005 kr. | -332.349 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 44,1 % | 35,8 % | 32,2 % | 20,2 % | 48,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 55,9 % | 64,2 % | 67,8 % | 79,8 % | 51,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,7 % | 2,7 % | 26,3 % | 5,5 % | 1,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -227.837 kr. i 2022 til 33.807 kr. i 2026 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -228 | -246 | -208 | -332 | 34 | +110 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -306.307 kr. i 2022 til -360.820 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -306 | -274 | -236 | -361 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -492.593 kr. i 2022 til 545.171 kr. i 2026 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -493 | -156 | 23 | -166 | 545 | +429 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -492.593 kr. i 2022 til 545.171 kr. i 2026 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -493 | -160 | 23 | -165 | 545 | +430 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 85 | 57 | 28 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 85 | 57 | 28 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 52.692 kr. i 2022 til 8.807 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | 19 | 224 | 52 | 9 | −83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.141 | 1.006 | 1.228 | 1.187 | 1.615 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 1.226 | 1.063 | 1.257 | 1.187 | 1.615 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 541.154 kr. i 2022 til 784.451 kr. i 2026 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 541 | 381 | 405 | 239 | 784 | +228 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 684.895 kr. i 2022 til 830.349 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 685 | 682 | 852 | 948 | 830 | −12 % | |
| Passiver i alt | 1.226 | 1.063 | 1.257 | 1.187 | 1.615 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørsholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm