Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenvej 10, 2950 Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,6 % | 2,5 % | 1,7 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 952 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,8 % | 92,5 % | 91,3 % | 93,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,7 % | 2,7 % | 1,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,8 % | 92,5 % | 91,3 % | 93,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,2 % | 7,5 % | 8,7 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 16,1 % | 43,5 % | 55,9 % | 268,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -3.000 kr. i 2021 til -1.302 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -3 | -32 | -6 | -1 | +79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.000 kr. i 2021 til -1.302 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -3 | -32 | -6 | -1 | +79 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 207.857 kr. i 2021 til 257.297 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 155 | 220 | 187 | 257 | +37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 144.660 kr. i 2021 til 126.672 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 145 | 104 | 165 | 110 | 127 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.440 | 1.363 | 1.337 | 1.162 | 887 | −24 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.440 | 1.363 | 1.337 | 1.162 | 887 | −24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 41.478 kr. i 2021 til 1.092.925 kr. i 2025 (+2535 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 64 | 212 | 320 | 1.093 | +241 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 5.206 | 5.454 | 5.555 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 6.306 | 6.406 | 6.544 | 6.616 | 6.442 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.017.536 kr. i 2021 til 6.034.891 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.018 | 6.009 | 6.056 | 6.043 | 6.035 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 288.409 kr. i 2021 til 407.318 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 288 | 397 | 487 | 573 | 407 | −29 % | |
| Passiver i alt | 6.306 | 6.406 | 6.544 | 6.616 | 6.442 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal