Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nymindegabvej 334, 6830 Nørre Nebel · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,4 % | -2,2 % | -68,9 % | 21,8 % | 10,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 % | 2,9 % | 3,1 % | 3,3 % | 5,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 21,3 % | 25,1 % | -27,9 % | 1,1 % | 11,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,6 % | -8,6 % | 247,3 % | >999 % | 91,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 21,3 % | 25,1 % | -27,9 % | 1,1 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 78,7 % | 74,9 % | 127,9 % | 98,9 % | 88,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 0,1 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -23.339 kr. i 2022 til -13.841 kr. i 2026 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | -10 | -9 | -9 | -14 | −48 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.750 kr. i 2024 til -13.841 kr. i 2026 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -9 | – | -14 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -468.883 kr. i 2024 til 115.078 kr. i 2026 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -469 | 200 | 115 | −42 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 177.015 kr. i 2022 til 115.078 kr. i 2026 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 177 | -24 | -469 | 200 | 115 | −42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 996 | 1.089 | 653 | 887 | 1.052 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 996 | 1.089 | 653 | 887 | 1.052 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.259 kr. i 2022 til 44 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22 | 24 | 27 | 30 | 50 | +67 % | |
| Aktiver i alt | 1.018 | 1.114 | 680 | 917 | 1.103 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 217.015 kr. i 2022 til 125.334 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 217 | 279 | -190 | 10 | 125 | +1122 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 801.064 kr. i 2022 til 977.231 kr. i 2026 (+22 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 801 | 834 | 870 | 907 | 977 | +8 % | |
| Passiver i alt | 1.018 | 1.114 | 680 | 917 | 1.103 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Nebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.