Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Springbjergvej 16, 7183 Randbøl · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | -0,2 | 0,1 | -0,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,9 % | -21,9 % | -7,8 % | 6,9 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 655,1 % | 804,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,5 % | 80,9 % | 91,7 % | 98,8 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,4 % | -27,1 % | -8,5 % | 7 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -1.094.333 kr. | -809.600 kr. | -542.719 kr. | -724.529 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,5 % | 80,9 % | 91,7 % | 98,8 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,5 % | 19,1 % | 8,3 % | 1,2 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 60 % | 16,3 % | 10,5 % | 18,2 % | 121,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -191.734 kr. i 2021 til -35.531 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -192 | -131 | 51 | -56 | -36 | +37 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 902.599 kr. i 2021 til 856.944 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 678 | 594 | 668 | 857 | +28 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.102.437 kr. i 2021 til -892.475 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.102 | -858 | -567 | -725 | -892 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -335.393 kr. i 2021 til 177.188 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -335 | -2.078 | -595 | 515 | 177 | −66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -333.610 kr. i 2021 til 177.188 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -334 | -2.080 | -595 | 515 | 177 | −66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.208 | 1.159 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 116 | 150 | 145 | 125 | 152 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.324 | 1.309 | 145 | 125 | 152 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 924.027 kr. i 2021 til 104.183 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 924 | 166 | 67 | 16 | 104 | +561 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.097 | 8.195 | 7.460 | 7.327 | 7.341 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 11.420 | 9.504 | 7.606 | 7.451 | 7.493 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.879.070 kr. i 2021 til 7.406.764 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.879 | 7.685 | 6.972 | 7.365 | 7.407 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 800.435 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 800 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.541.105 kr. i 2021 til 85.758 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.541 | 1.019 | 634 | 86 | 86 | −1 % | |
| Passiver i alt | 11.420 | 9.504 | 7.606 | 7.451 | 7.493 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randbøl — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.