Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helmesvej 1, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,3 % | 19,7 % | 15,4 % | 12,8 % | 7,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 658,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 90 % | 93,3 % | 98,6 % | 92,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,4 % | 21,8 % | 16,5 % | 13 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | 90 % | 93,3 % | 98,6 % | 92,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | 10 % | 6,7 % | 1,4 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 884,7 % | 41,3 % | 205,2 % | >999 % | 36,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 470 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 627.940 kr. i 2021 til 470.182 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 628 | 1.492 | 856 | 207 | 470 | +127 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.055.994 kr. i 2021 til 594.825 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.056 | 951 | 972 | 1.015 | 595 | −41 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 962.680 kr. i 2021 til 569.165 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 963 | 1.071 | 949 | 839 | 569 | −32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 858 | 1.856 | 1.221 | 675 | 1.038 | +54 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 858 | 1.856 | 1.221 | 675 | 1.038 | +54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 30.964 kr. i 2021 til 195.308 kr. i 2025 (+531 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 225 | 839 | 115 | 195 | +69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.109 | 3.593 | 4.926 | 5.876 | 6.409 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 3.967 | 5.449 | 6.147 | 6.552 | 7.447 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.945.768 kr. i 2021 til 6.906.439 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.946 | 4.904 | 5.738 | 6.459 | 6.906 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 17.707 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 0 | – | 89 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.500 kr. i 2021 til 540.263 kr. i 2025 (+15336 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 545 | 409 | 4 | 540 | +14478 % | |
| Passiver i alt | 3.967 | 5.449 | 6.147 | 6.552 | 7.447 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
Der er ingen offentlige, aktuelle ledelses- eller revisionsroller registreret i CVR.
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens