Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mejsevej 3, 7430 Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1 % | -3,1 % | -9,3 % | -5,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 883 % | 902,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,2 % | 96,7 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,1 % | -3,2 % | -9,6 % | -5,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -37.369 kr. | -90.098 kr. | -105.727 kr. | -86.055 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,2 % | 96,7 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,2 % | 2,8 % | 3,3 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 14,5 % | 10,3 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 54.678 kr. i 2022 til 87.290 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 79 | 86 | 68 | 87 | +29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 94.371 kr. i 2022 til 173.345 kr. i 2026 (+84 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 116 | 176 | 173 | 173 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -54.371 kr. i 2022 til -100.733 kr. i 2026 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -54 | -52 | -105 | -120 | -101 | +16 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -172.653 kr. i 2022 til -100.763 kr. i 2026 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -173 | 25 | -71 | -192 | -101 | +48 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -172.730 kr. i 2022 til -101.479 kr. i 2026 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -173 | 25 | -71 | -193 | -101 | +47 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.715 | 1.700 | 1.686 | 1.671 | 1.656 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.715 | 1.700 | 1.686 | 1.671 | 1.656 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 41.302 kr. i 2022 til 304.680 kr. i 2026 (+638 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 11 | 7 | 403 | 305 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 604 | 657 | 581 | 407 | 307 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 2.319 | 2.357 | 2.267 | 2.078 | 1.963 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.258.346 kr. i 2022 til 1.898.236 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.258 | 2.283 | 2.202 | 2.010 | 1.898 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 38 | 38 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 60.704 kr. i 2022 til 26.432 kr. i 2026 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 74 | 64 | 30 | 26 | −12 % | |
| Passiver i alt | 2.319 | 2.357 | 2.267 | 2.078 | 1.963 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande