Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Karrebækvej 20, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,7 | 3,3 | 5,3 | -0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,2 % | 13,8 % | 10,9 % | 14,6 % | 19,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 743,9 % | >999 % | 891,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 65,6 % | 58,5 % | 63,3 % | 64,3 % | 69,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,5 % | 23,6 % | 17,2 % | 22,7 % | 27,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 25.098 kr. | 26.322 kr. | 50.503 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,6 % | 58,5 % | 63,3 % | 64,3 % | 69,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,4 % | 41,5 % | 36,7 % | 35,7 % | 30,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 81 % | 204 % | 162,5 % | 25 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 25.098 kr. i 2021 til -8.984 kr. i 2025 (−136 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 26 | 51 | 82 | -9 | −111 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 9.772 kr. i 2021 til 35.177 kr. i 2023 (+260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 11 | 35 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 538.751 kr. i 2021 til 746.741 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 539 | 536 | 331 | 450 | 747 | +66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 527.280 kr. i 2021 til 772.906 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 527 | 502 | 403 | 523 | 773 | +48 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 102.555 kr. i 2021 til 324.934 kr. i 2025 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 443 | 206 | 32 | 325 | +926 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.882 | 1.617 | 1.357 | 1.128 | 1.456 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 4.338 | 3.647 | 3.688 | 3.590 | 4.013 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.844.442 kr. i 2021 til 2.781.131 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.844 | 2.132 | 2.335 | 2.308 | 2.781 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.356.506 kr. i 2021 til 1.132.670 kr. i 2024 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.357 | 1.282 | 1.207 | 1.133 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 126.618 kr. i 2021 til 126.610 kr. i 2024 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 217 | 127 | 127 | – | – | |
| Passiver i alt | 4.338 | 3.647 | 3.688 | 3.590 | 4.013 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved