Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vildbjergvej 36, 7400 Herning · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,5 | 2,2 | 2,1 | 1,7 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3 % | 9,3 % | 15,3 % | 9,2 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 121,6 % | 133,3 % | 228,4 % | 109,9 % | 96,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 20,7 % | 25,7 % | 56 % | 11,3 % | 0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,6 % | 36,4 % | 27,4 % | 81,5 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 833.735 kr. | 2.194.698 kr. | 2.252.387 kr. | 1.489.358 kr. | -1.060.744 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 20,7 % | 25,7 % | 56 % | 11,3 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 79,3 % | 74,3 % | 44 % | 88,7 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 5,2 % | 37,9 % | 20,6 % | 13 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 850.960 kr. i 2021 til -24.443 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 851 | 3.523 | 3.494 | 2.780 | -24 | −101 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 17.225 kr. i 2021 til 1.030.301 kr. i 2025 (+5881 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 1.228 | 1.259 | 1.226 | 1.030 | −16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 506.879 kr. i 2021 til -1.196.459 kr. i 2025 (−336 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 507 | 1.820 | 1.863 | 1.090 | -1.196 | −210 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 460.012 kr. i 2021 til -1.194.509 kr. i 2025 (−360 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 460 | 1.798 | 1.831 | 1.086 | -1.195 | −210 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 350.256 kr. i 2021 til -944.629 kr. i 2025 (−370 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 350 | 1.372 | 1.422 | 842 | -945 | −212 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.344 | 1.241 | 943 | 543 | 407 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 56 | 56 | 56 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.344 | 1.241 | 999 | 599 | 463 | −23 % | |
| Varebeholdninger | – | 164 | 195 | 195 | 38 | −81 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 1.302.787 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 525 | 1.372 | 1.597 | 1.303 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.251 | 13.454 | 8.270 | 8.527 | 9.636 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 11.594 | 14.695 | 9.269 | 9.126 | 10.100 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.397.679 kr. i 2021 til 88.430 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.398 | 3.769 | 5.191 | 1.033 | 88 | −91 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 756.621 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 757 | 785 | 363 | 263 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.429.776 kr. i 2021 til 10.011.274 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.430 | 10.094 | 3.621 | 7.756 | 10.011 | +29 % | |
| Passiver i alt | 11.594 | 14.695 | 9.269 | 9.126 | 10.100 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 4 | 4 | 4 | 3 | −25 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning