Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Thorstrupvej 126, 6800 Varde · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 6,1 | -0,4 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 11 % | 1,4 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 11,3 % | 1,4 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 128.597 kr. | -5.658 kr. | -74.965 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,5 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 15.654 kr. i 2021 til -74.965 kr. i 2025 (−579 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | -19 | 129 | -6 | -75 | −1225 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -65.489 kr. i 2021 til -41.590 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | -112 | 107 | -20 | -42 | −110 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -76.370 kr. i 2021 til 34.958 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -76 | -113 | 193 | 20 | 35 | +74 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -76.370 kr. i 2021 til 34.958 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -76 | -113 | 193 | 20 | 35 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 243 | 207 | 31 | 17 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 243 | 207 | 31 | 17 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 314 | 314 | 248 | −21 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.404.781 kr. i 2021 til 157.459 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.405 | 1.436 | 650 | 111 | 157 | +41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.813 | 1.436 | 1.729 | 1.400 | 1.317 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 2.057 | 1.643 | 1.760 | 1.417 | 1.317 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.053.534 kr. i 2021 til 1.313.562 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.054 | 1.640 | 1.716 | 1.414 | 1.314 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 3 | 3 | 44 | 3 | 3 | 0 % | |
| Passiver i alt | 2.057 | 1.643 | 1.760 | 1.417 | 1.317 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.