God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Greve Strandvej 90, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 15,1 % | 15,7 % | -25,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 94,7 % | 93 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 15,5 % | 16,6 % | -27,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 94,7 % | 93 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,6 % | 5,3 % | 7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 45 % | 15,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -25.696 kr. i 2021 til -25.355 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -23 | -24 | -25 | -25 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -25.696 kr. i 2021 til -25.355 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -23 | -24 | -25 | -25 | −0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.704.032 kr. i 2021 til -370.266 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.704 | -460 | 221 | 359 | -370 | −203 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.624.391 kr. i 2021 til -370.491 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.624 | -460 | 221 | 284 | -370 | −231 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.820 | 307 | 360 | 379 | 190 | −50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.820 | 307 | 360 | 379 | 190 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.646 kr. i 2021 til 3.608 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 20 | 0 | 11 | 4 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 42 | 994 | 1.103 | 1.426 | 1.250 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 1.862 | 1.301 | 1.463 | 1.805 | 1.439 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.664.391 kr. i 2021 til 1.338.322 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.664 | 1.204 | 1.425 | 1.709 | 1.338 | −22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 79.200 kr. i 2021 til 77.742 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 0 | 15 | 73 | 78 | +7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 118.384 kr. i 2021 til 23.375 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 118 | 97 | 23 | 23 | 23 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.862 | 1.301 | 1.463 | 1.805 | 1.439 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.