Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rued Langgaards Vej 11, 2300 København S · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,6 % | -11,9 % | 11,4 % | 16,5 % | 15,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 205,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | 51,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,6 % | -11,9 % | 11,4 % | 16,5 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | 51,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | 48,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 595,1 % | 278,7 % | 285,4 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -639.696 kr. i 2021 til -32.500 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -640 | -89 | -27 | -27 | -33 | −21 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -639.696 kr. i 2021 til -89.380 kr. i 2022 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -640 | -89 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 92.519 kr. i 2021 til 8.414.612 kr. i 2025 (+8995 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | -1.474 | 1.552 | 3.343 | 8.415 | +152 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 92.519 kr. i 2021 til 6.562.256 kr. i 2025 (+6993 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | -1.474 | 1.552 | 2.614 | 6.562 | +151 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 868 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 868 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.063.554 kr. i 2021 til 128.483 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.064 | 66 | 56 | 71 | 128 | +80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14.352 | 12.417 | 13.600 | 15.828 | 42.675 | +170 % | |
| Aktiver i alt | 15.221 | 12.417 | 13.600 | 15.828 | 42.675 | +170 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.295.101 kr. i 2021 til 21.951.878 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.295 | 12.406 | 13.580 | 15.803 | 21.952 | +39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 925.474 kr. i 2021 til 20.723.173 kr. i 2025 (+2139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 925 | 11 | 20 | 25 | 20.723 | +82793 % | |
| Passiver i alt | 15.221 | 12.417 | 13.600 | 15.828 | 42.675 | +170 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København