Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvangen 7, 5300 Kerteminde · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1,1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,2 % | 4,7 % | -0,1 % | 2,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 123,9 % | 130,1 % | 131,4 % | 137,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 22,6 % | 25,3 % | 26,3 % | 29,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,6 % | 18,8 % | -0,3 % | 9,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 593.128 kr. | 531.667 kr. | 37.337 kr. | 214.976 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 22,6 % | 25,3 % | 26,3 % | 29,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 77,4 % | 74,7 % | 73,7 % | 70,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.883.754 kr. i 2021 til 4.430.524 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.884 | 5.808 | 5.256 | 4.854 | 4.431 | −9 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 5.477.472 kr. i 2021 til 4.215.548 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.477 | 5.215 | 4.724 | 4.817 | 4.216 | −12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 340.153 kr. i 2021 til 178.113 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 340 | 512 | 458 | -12 | 178 | +1602 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 350.920 kr. i 2021 til 255.346 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 351 | 534 | 445 | -5 | 255 | +5001 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 270.019 kr. i 2021 til 197.640 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 270 | 414 | 345 | -6 | 198 | +3431 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 110 | 277 | 203 | 234 | 198 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 110 | 277 | 203 | 234 | 198 | −16 % | |
| Varebeholdninger | 61 | 128 | 74 | 147 | 75 | −48 % | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.781 | 6.345 | 7.089 | 6.754 | 6.757 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 6.891 | 6.622 | 7.292 | 6.989 | 6.955 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.082.367 kr. i 2021 til 2.033.046 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.082 | 1.496 | 1.841 | 1.835 | 2.033 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.807.893 kr. i 2021 til 4.905.021 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.808 | 5.122 | 5.449 | 5.140 | 4.905 | −5 % | |
| Passiver i alt | 6.891 | 6.622 | 7.292 | 6.989 | 6.955 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 14 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 13 | 13 | 12 | 10 | −17 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kerteminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde