Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nimbusvej 5, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,2 % | 12,1 % | 9,6 % | 7,4 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 152,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87,6 % | 99,9 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,2 % | 12,1 % | 9,7 % | 7,4 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,6 % | 99,9 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,4 % | 0,1 % | 0,3 % | 0,2 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.310.783 kr. i 2022 til -8.750 kr. i 2026 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.311 | 1.038 | 721 | -8 | -9 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.310.209 kr. i 2022 til 1.075.211 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.310 | 1.099 | 968 | 810 | 1.075 | +33 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.310.209 kr. i 2022 til 1.029.316 kr. i 2026 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.310 | 1.099 | 968 | 797 | 1.029 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.472 | 6.517 | 5.913 | 6.462 | 7.332 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.472 | 6.517 | 5.913 | 6.462 | 7.332 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.734 | 2.599 | 4.134 | 4.314 | 3.521 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 9.205 | 9.117 | 10.047 | 10.776 | 10.853 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.067.575 kr. i 2022 til 10.783.479 kr. i 2026 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.068 | 9.109 | 10.018 | 10.754 | 10.783 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 13 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.137.614 kr. i 2022 til 69.458 kr. i 2026 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.138 | 7 | 29 | 9 | 69 | +656 % | |
| Passiver i alt | 9.205 | 9.117 | 10.047 | 10.776 | 10.853 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.