God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,5 % | -21 % | -153,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 822,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 98,2 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2,5 % | -21,4 % | -155,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 98,2 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 1,8 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 130,7 % | 0,6 % | 11,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -36.050 kr. i 2021 til -15.000 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -36 | -13 | -15 | 22 | -15 | −167 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -36.050 kr. i 2021 til -15.000 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -36 | -13 | -15 | 22 | -15 | −167 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 45.681 kr. i 2021 til -1.869.101 kr. i 2025 (−4192 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 48 | 99 | -643 | -1.869 | −191 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 41.303 kr. i 2021 til -1.869.101 kr. i 2025 (−4625 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 48 | 93 | -656 | -1.869 | −185 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.310 | 3.270 | 3.329 | 2.675 | 815 | −70 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.310 | 3.270 | 3.329 | 2.675 | 815 | −70 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 383.912 kr. i 2021 til 1.805 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 384 | 83 | 13 | 0 | 2 | +426 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 499 | 468 | 450 | 451 | 401 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 3.810 | 3.739 | 3.779 | 3.125 | 1.217 | −61 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.744.039 kr. i 2021 til 1.201.241 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.744 | 3.735 | 3.769 | 3.070 | 1.201 | −61 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 65.475 kr. i 2021 til 15.365 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 4 | 10 | 55 | 15 | −72 % | |
| Passiver i alt | 3.810 | 3.739 | 3.779 | 3.125 | 1.217 | −61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.