Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dragehøjvej 48, 4684 Holmegaard · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,1 % | -45,6 % | -70,9 % | -210,9 % | 80,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 454,9 % | 442 % | 189,6 % | 178,4 % | 217,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,1 % | 90,7 % | 65,7 % | 43,9 % | 54 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,3 % | -50,3 % | -107,9 % | -479,9 % | 149,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,1 % | 90,7 % | 65,7 % | 43,9 % | 54 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,9 % | 9,3 % | 34,3 % | 56,1 % | 46 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 424,2 % | 369,5 % | 178,9 % | 141,5 % | 160 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.276 kr. i 2021 til 14.429 kr. i 2025 (+340 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 2 | 8 | -123 | 14 | +112 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.276 kr. i 2021 til 14.429 kr. i 2025 (+340 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 2 | 8 | -123 | 14 | +112 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 230.090 kr. i 2021 til 14.268 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | -340 | -290 | -124 | 14 | +111 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 230.506 kr. i 2021 til 13.564 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | -342 | -291 | -123 | 14 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 881 | 441 | 144 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 881 | 441 | 144 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 304.730 kr. i 2021 til 12.370 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 305 | 257 | 253 | 46 | 12 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 327 | 308 | 268 | 58 | 17 | −71 % | |
| Aktiver i alt | 1.207 | 749 | 411 | 58 | 17 | −71 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.135.500 kr. i 2021 til 9.091 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.136 | 679 | 270 | 26 | 9 | −64 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 71.830 kr. i 2021 til 7.732 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 70 | 141 | 33 | 8 | −76 % | |
| Passiver i alt | 1.207 | 749 | 411 | 58 | 17 | −71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holmegaard — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved