Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kystvej 21, 7130 Juelsminde · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,1 % | 111,6 % | 1 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,3 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,3 % | 112,3 % | 1 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,3 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,7 % | 0,5 % | 0,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.026 kr. i 2021 til -12.152 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -9 | -17 | -16 | -12 | +25 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 80.000 kr. i 2023 til 120.000 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 80 | 90 | 120 | +33 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 776.958 kr. i 2021 til 165.981 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 777 | -20 | – | 78 | 166 | +112 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 776.958 kr. i 2021 til 165.981 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 777 | -20 | 9.018 | 74 | 166 | +124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.738 | 1.738 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.738 | 1.738 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 539.081 kr. i 2021 til 678.539 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 539 | 0 | 535 | 678 | 679 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 539 | 0 | 5.867 | 5.462 | 5.540 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 2.277 | 1.739 | 8.077 | 7.672 | 7.750 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.577.091 kr. i 2021 til 7.687.882 kr. i 2025 (+387 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.577 | 1.500 | 8.033 | 7.657 | 7.688 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 700.150 kr. i 2021 til 62.506 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 700 | 238 | 44 | 15 | 63 | +318 % | |
| Passiver i alt | 2.277 | 1.739 | 8.077 | 7.672 | 7.750 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske