Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vestre Søvej 20, 7451 Sunds · Engroshandel med beklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -5,4 % | 5,8 % | 1,7 % | 7,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,2 % | 99,2 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -5,4 % | 5,9 % | 1,7 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,2 % | 99,2 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,8 % | 0,8 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 231,2 % | 97,9 % | 170,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -114.904 kr. i 2022 til -38.284 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -115 | -89 | -55 | -24 | -38 | −58 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 128.467 kr. i 2022 til 100.000 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 370 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -243 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.445.908 kr. i 2022 til 1.552.121 kr. i 2026 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.446 | -1.287 | 1.155 | 335 | 1.552 | +363 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.127.784 kr. i 2022 til 1.211.081 kr. i 2026 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.128 | -1.004 | 901 | 262 | 1.211 | +363 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 136.160 kr. i 2022 til 211.295 kr. i 2026 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 272 | 280 | 116 | 211 | +83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21.660 | 18.635 | 15.520 | 15.657 | 16.806 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 21.660 | 18.635 | 15.520 | 15.657 | 16.806 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 21.619.953 kr. i 2022 til 16.682.389 kr. i 2026 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.620 | 18.616 | 15.399 | 15.539 | 16.682 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 40.270 kr. i 2022 til 124.005 kr. i 2026 (+208 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 19 | 121 | 118 | 124 | +5 % | |
| Passiver i alt | 21.660 | 18.635 | 15.520 | 15.657 | 16.806 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sunds — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning