Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Thulevej 13, 5210 Odense NV · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 0,7 | 0,9 | 1,2 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 22,4 % | -1,6 % | -0,5 % | 1,6 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 161,6 % | 748,8 % | 781,3 % | 855,7 % | 620,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60,3 % | 94,1 % | 93,8 % | 94,7 % | 92,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,2 % | -1,7 % | -0,6 % | 1,6 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.351.213 kr. | 65.530 kr. | 88.696 kr. | 108.408 kr. | 246.648 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 60,3 % | 94,1 % | 93,8 % | 94,7 % | 92,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39,7 % | 5,9 % | 6,2 % | 5,3 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 60,3 % | 56,1 % | 145,8 % | 755,9 % | 571,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.908.785 kr. i 2021 til 246.648 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.909 | 66 | 89 | 108 | 247 | +128 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.357.572 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.358 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.267.194 kr. i 2021 til 158.410 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.267 | -32 | -9 | 20 | 158 | +676 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.218.456 kr. i 2021 til 159.568 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.218 | -46 | -15 | 39 | 160 | +314 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 994.826 kr. i 2021 til 124.464 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 995 | -36 | -12 | 31 | 124 | +308 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.589 | 1.245 | 1.147 | 1.064 | 978 | −8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.589 | 1.245 | 1.147 | 1.064 | 978 | −8 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.064.070 kr. i 2021 til 797.508 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.064 | 74 | 203 | 787 | 798 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.849 | 993 | 1.085 | 891 | 867 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 4.438 | 2.238 | 2.233 | 1.955 | 1.845 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.674.751 kr. i 2021 til 1.705.207 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.675 | 2.106 | 2.094 | 1.851 | 1.705 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.763.592 kr. i 2021 til 139.642 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.764 | 133 | 139 | 104 | 140 | +34 % | |
| Passiver i alt | 4.438 | 2.238 | 2.233 | 1.955 | 1.845 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense