Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Høyensgade 3, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,3 % | 0,7 % | 0,9 % | 0,8 % | -3,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,4 % | 99,4 % | 98,8 % | 98,1 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,3 % | 0,7 % | 0,9 % | 0,8 % | -3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,4 % | 99,4 % | 98,8 % | 98,1 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,6 % | 0,6 % | 1,2 % | 1,9 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 114,8 % | 35,4 % | 8,4 % | 6,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.850 kr. i 2022 til -2.751 kr. i 2026 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -3 | -4 | -4 | -3 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -9.162 kr. i 2022 til -15.035 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | 3 | 4 | 3 | -15 | −537 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -9.162 kr. i 2022 til -15.035 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | 3 | 4 | 3 | -15 | −537 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 270.775 kr. i 2022 til 672 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 271 | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 379 | 382 | 388 | 394 | 402 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 399 | 402 | 408 | 414 | 402 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 396.275 kr. i 2022 til 391.397 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 396 | 399 | 403 | 406 | 391 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.500 kr. i 2022 til 10.775 kr. i 2026 (+331 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 5 | 8 | 11 | +34 % | |
| Passiver i alt | 399 | 402 | 408 | 414 | 402 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København