Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Havnegade 1F, 5500 Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,9 % | -14,4 % | 2,8 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 4,9 % | 98,1 % | 98,2 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 38,5 % | -14,7 % | 2,9 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 4,9 % | 98,1 % | 98,2 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 95,1 % | 1,9 % | 1,8 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.003 kr. i 2022 til -13.895 kr. i 2026 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -30 | -13 | -14 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.003 kr. i 2022 til -13.895 kr. i 2026 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -30 | -13 | -14 | −9 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 824.245 kr. i 2022 til 11.450 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 824 | 110 | -42 | 8 | 11 | +49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 824.245 kr. i 2022 til 11.450 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 824 | 114 | -38 | 8 | 11 | +49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.796 | 5.945 | 0 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.796 | 5.945 | 0 | 50 | 50 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 41.765 kr. i 2022 til 223.367 kr. i 2026 (+435 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 42 | 241 | 207 | 223 | +8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 42 | 52 | 263 | 221 | 232 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 5.838 | 5.997 | 263 | 271 | 282 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 182.164 kr. i 2022 til 277.368 kr. i 2026 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 296 | 258 | 266 | 277 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.655.687 kr. i 2022 til 4.999 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.656 | 5.701 | 5 | 5 | 5 | −0 % | |
| Passiver i alt | 5.838 | 5.997 | 263 | 271 | 282 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart