God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kildeskovsvej 31, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 37,3 % | 84,1 % | 14,9 % | 8,3 % | -171,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 45,1 % | >999 % | 88,5 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 99,4 % | 84,6 % | 97,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,3 % | 86,2 % | 15 % | 9,8 % | -175,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 99,4 % | 84,6 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 2,5 % | 0,6 % | 15,4 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 44,7 % | 9,1 % | 0,9 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.875 kr. i 2021 til -5.751 kr. i 2022 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -6 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.537.056 kr. i 2021 til -20.783.939 kr. i 2025 (−919 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.537 | 31.265 | 5.773 | 3.317 | -20.784 | −727 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.539.596 kr. i 2021 til -20.768.373 kr. i 2025 (−918 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.540 | 31.267 | 5.766 | 3.285 | -20.768 | −732 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.299 | 36.770 | 33.729 | 34.268 | 8.499 | −75 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 502.829 kr. i 2021 til 1.289 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 503 | 410 | 22 | 55 | 1 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 505 | 413 | 5.043 | 5.395 | 3.605 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 6.804 | 37.183 | 38.772 | 39.662 | 12.104 | −69 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.799.622 kr. i 2021 til 11.809.243 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.800 | 36.266 | 38.532 | 33.568 | 11.809 | −65 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.375 kr. i 2021 til 6.094.507 kr. i 2024 (+139203 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 917 | 240 | 6.095 | – | – | |
| Passiver i alt | 6.804 | 37.183 | 38.772 | 39.662 | 12.104 | −69 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte