God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørremarksvej 4, 2650 Hvidovre · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 8,3 % | 73,5 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -27,4 % | 45,3 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | 6,4 % | 6,7 % | 7,1 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 90,5 % | 111,5 % | 132,9 % | 163,2 % | 161,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,9 % | 71,6 % | 72,1 % | 75 % | 76,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,9 % | 8,9 % | 9,3 % | 9,4 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,9 % | 71,6 % | 72,1 % | 75 % | 76,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,1 % | 28,4 % | 27,9 % | 25 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,1 % | 38,8 % | 28,4 % | 49 % | 64,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 192.087 kr. i 2021 til 468.173 kr. i 2022 (+144 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 192 | 468 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 16.027 kr. i 2021 til 326.279 kr. i 2025 (+1936 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 344 | 344 | 339 | 326 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 68.750 kr. i 2021 til 122.095 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 132 | 144 | 147 | 122 | −17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -52.723 kr. i 2021 til 204.184 kr. i 2025 (+487 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -53 | 212 | 200 | 192 | 204 | +7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 100.718 kr. i 2021 til -2.023 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 246 | 276 | 301 | -2 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 78.300 kr. i 2021 til -2.441 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 78 | 192 | 215 | 234 | -2 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 2.260 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 85.791 kr. i 2021 til 354.566 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 261 | 202 | 316 | 355 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 551 | 749 | 947 | 1.053 | 883 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 2.811 | 3.009 | 3.207 | 3.313 | 3.143 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.020.260 kr. i 2021 til 2.415.680 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.020 | 2.155 | 2.313 | 2.486 | 2.416 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 609.172 kr. i 2021 til 546.097 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | 672 | 713 | 645 | 546 | −15 % | |
| Passiver i alt | 2.811 | 3.009 | 3.207 | 3.313 | 3.143 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre