Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skovvej 76, 2920 Charlottenlund · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,4 | 4,7 | 4 | 6,1 | 5,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,9 % | 9,8 % | 5,5 % | 11,3 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,1 % | 2,1 % | 8,6 % | 49,3 % | 160,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,9 % | 55,1 % | 61,5 % | 72,9 % | 72,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,2 % | 17,7 % | 9 % | 15,5 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.022.152 kr. | 1.462.126 kr. | 926.136 kr. | 1.423.784 kr. | 1.392.278 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,9 % | 55,1 % | 61,5 % | 72,9 % | 72,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,1 % | 44,9 % | 38,5 % | 27,1 % | 27,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,1 % | 1,3 % | 3,8 % | 42,7 % | 158,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.022.152 kr. i 2022 til 1.392.278 kr. i 2026 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.022 | 1.462 | 926 | 1.424 | 1.392 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 604.649 kr. i 2022 til 1.157.625 kr. i 2026 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 605 | 1.153 | 693 | 1.190 | 1.158 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 427.825 kr. i 2022 til 1.110.684 kr. i 2026 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 428 | 1.002 | 557 | 1.143 | 1.111 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 333.704 kr. i 2022 til 866.332 kr. i 2026 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 334 | 782 | 435 | 892 | 866 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.353 | 7.963 | 7.729 | 7.495 | 7.296 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.353 | 7.963 | 7.729 | 7.495 | 7.296 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 271.565 kr. i 2022 til 1.792.733 kr. i 2026 (+560 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 272 | 30 | 67 | 326 | 1.793 | +449 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 308 | 49 | 152 | 378 | 1.814 | +381 % | |
| Aktiver i alt | 8.660 | 8.012 | 7.881 | 7.873 | 9.111 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.632.807 kr. i 2022 til 6.607.288 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.633 | 4.415 | 4.849 | 5.741 | 6.607 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 625.066 kr. i 2022 til 750.000 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 625 | 652 | 652 | 750 | 750 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.808.120 kr. i 2022 til 1.128.839 kr. i 2026 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.808 | 2.329 | 1.764 | 765 | 1.129 | +47 % | |
| Passiver i alt | 8.660 | 8.012 | 7.881 | 7.873 | 9.111 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte