Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderskovvej 27, 7100 Vejle · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,9 % | 6,9 % | 2,7 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 484,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,8 % | 98,6 % | 86,7 % | 96,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4 % | 7 % | 3,1 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,8 % | 98,6 % | 86,7 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,2 % | 1,4 % | 13,3 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 48,7 % | 84,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 435.592 kr. i 2021 til -333.402 kr. i 2025 (−177 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 436 | 577 | 1.140 | 476 | -333 | −170 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 50 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 435.592 kr. i 2021 til 476.302 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 436 | 577 | 1.140 | 476 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -65.290 kr. i 2021 til 704.283 kr. i 2025 (+1179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | 794 | 1.412 | 619 | 704 | +14 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -155.028 kr. i 2021 til 607.197 kr. i 2025 (+492 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | 671 | 1.238 | 531 | 607 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 556 | 3.006 | 7.055 | 7.314 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 556 | 3.006 | 7.055 | 7.314 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 9.409 | 12.720 | 10.556 | 9.575 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.911.902 kr. i 2021 til 616.444 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.912 | 2.105 | 2.575 | 1.279 | 616 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.820 | 16.527 | 14.814 | 12.724 | 11.173 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 16.820 | 17.083 | 17.820 | 19.779 | 18.487 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.702.120 kr. i 2021 til 17.761.050 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.702 | 16.873 | 17.571 | 17.154 | 17.761 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 117.873 kr. i 2021 til 725.817 kr. i 2025 (+516 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 210 | 248 | 2.625 | 726 | −72 % | |
| Passiver i alt | 16.820 | 17.083 | 17.820 | 19.779 | 18.487 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.