Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Damgårdvej 15, 5500 Middelfart · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 10,3 | 10,3 | 10,2 | 14,9 | 14,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,6 % | 6,1 % | 4,7 % | 7,1 % | 9,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 167,3 % | 283,6 % | 420,2 % | 409,7 % | 84,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 56,9 % | 60,4 % | 62,3 % | 64,5 % | 92,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,5 % | 10,1 % | 7,5 % | 11 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 389.589 kr. | 389.764 kr. | 387.563 kr. | 567.509 kr. | 558.847 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,9 % | 60,4 % | 62,3 % | 64,5 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,1 % | 39,6 % | 37,7 % | 35,5 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 128,7 % | 28,4 % | 127,5 % | 0,4 % | 26,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 389.589 kr. i 2021 til 558.847 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | 390 | 388 | 568 | 559 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 351.589 kr. i 2021 til 520.847 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 352 | 352 | 350 | 530 | 521 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 315.394 kr. i 2021 til 560.513 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 315 | 335 | 316 | 521 | 561 | +8 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 315.394 kr. i 2021 til 437.203 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 315 | 306 | 246 | 406 | 437 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.386 | 4.348 | 4.310 | 4.272 | 4.234 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.386 | 4.348 | 4.310 | 4.272 | 4.234 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 319.946 kr. i 2021 til 76.621 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 320 | 68 | 293 | 2 | 77 | +4951 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 416 | 680 | 964 | 1.451 | 244 | −83 % | |
| Aktiver i alt | 4.802 | 5.028 | 5.274 | 5.723 | 4.478 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.731.559 kr. i 2021 til 4.127.485 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.732 | 3.037 | 3.284 | 3.690 | 4.127 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.821.867 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.822 | 1.721 | 1.682 | 1.608 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 248.597 kr. i 2021 til 287.919 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 249 | 240 | 230 | 354 | 288 | −19 % | |
| Passiver i alt | 4.802 | 5.028 | 5.274 | 5.723 | 4.478 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
25 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart